www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Бон Апетит


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Бон Апетит, за болестта луда крава
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 11:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Болестта луда крава vCJD е трасирана до човешки останки в храната на животните

(Въпреки протестите на Индийското посолство и различни организации за защита религозните права на човека една теория настойчиво се повтаря и се поема от различни специалисти. Побликувана в началото на Август в списание “The Lancet”, отразена единствно от CNN и The Times и махната от техните сайтове по-късно, теорията на Алън Колчестър – медицински професор от университета в Кент и неговата дъщеря Нанси – ветеринарен специалист в университета в Единбург е, че болестта луда крава в животните и хората може би е пристигнала в Британия чрез заразени от човешки останки костни смески от Индия.)

Те предполагат, че странна погребална Хинду традиция е довела до заразяването на животински кости със заразени човешки кости от трупове в Индия.

Водени от желанието си да трасират болестта, за да може тя да бъде премахната, те откриват, че:

- През 60-те години Британия започва да експериментира със смески обогатени с протеини, тоест смески на които са добавени кости и месо от други заклани или болни животни.
- През 70-те този бизнес добива нечувани размери, но е пазен в тайна като съответно право на месопреработвателните компании.
- Традиционно главен вносител в Британия винаги е била Индия – така че и производството на смески е “възложено” на индийците
- В края на 60-те и началото на 70-те години се откриват първите случаи на луда крава.
- Професора и дъщеря му изследват всякакви смески и откриват болестта в смеските от Индия, и не само това, но откриват, че ДНК-то на костите е човешко.
- Следва дълго проучване и разследване на историята на производството, при което се открива, че в смеските са слагани човешки трупове извадени от река Ганг. Това е хинду традиция която повелява останките на мъртвите да се връщат на великата Ганг.
- Професора предоставя много доказателства, които показват, че мъртвите се използват и в производството на смески и като добавка за тор – той е показал на журналисти снимки на индийски “бизнесмени” които извличат труповете и ги “преработват”.
- Следвайки пътя на костите, те откриват, че един работник във френски док умира от заразяване като е пренасял кости от Индия, използвани за производство на смески и добавка към ЧОВЕШКИТЕ храни – желатин. Френската полиция открива в чувала със ситно надробени кости един гребен и кичур от женска коса. Тогава никой не е предполагал, че Европа внася и преработва за храната си човешки останки от Индия.

Скандала предизвикан от професора и дъщеря му води до дипломатическо пручване и разследване на най-високо ниво. Отдела за храните и опазване на околната среда признава, че са знаели за вноса на кости от Индия, че са знаели също за незаконното събиране на трупове от Ганг, но твърди, че тези кости никога не са се използвали в смески или човвешки храни.

Историята продължава....а шанса да си си похапваме мъртви индийци с протеиново-обогатена храна или телешка пържола е много голям!
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 10.10.2005, 12:32
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Пуснах текста във форума на Атака. Този материал трябва да бъде разпратен навсякъде, та всички да го прочетат. Моите поздралнеия, Мистик! Свършила си чудесна работа!


--------------------
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 10.10.2005, 12:48
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Тази статия от печата на Острова ли е взета или от някой сайт?

Mistique, какво стана с оня човечец от болноцата на който превеждаше? Искренно се помолих за него да се оправи.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 10.10.2005, 13:01
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



А пък аз бях в Англия за по месец две години под ред и на следващата избухна скандала с лудата крава. Значи бях там точно когато масово са се заразявали хората и ядях само телешко месо! И много ме смущава този факт. Между другото, в щатите по университетите и някакви по големи събития постоянно се навъртат медицински микробуси които искат да дариш кръв-поне по университетите. А на събития вместо да си купуваш билет даряваш кръв. Така, и те са много настоятелни и направо те завличат в микробуса. И нам мен това ми се случи. Една направо ме завлече докато се усетя и вече бх почнала да попълвам формулярите и все повече не ми се искаше някви непознати да ме бодат. И в един момент и казвам на сестрата че съм размислила и никва кръв няма да дарявам. И тя ми вика-няма проблеми ти си от европа нали? Викам-да! И тя ми вика-еми значи така или иначе нямаше да приемем кръв от тебе понеже си от европа и не е сигурно заради лудата крава. От тогава като ме спират само казвам че съм от европа.......
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 13:18
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Щом ще го цитирате ето връзки:

The Times: The Times Статията обаче беше подменена средата на Септември след протестите на Индийското посолство. В CNN пък я изтриха.

Друг: Landline

Материали много - Google search on Google - Alan Colchester

Болестта се пише като BSE или CJD или vCJD (за човешкия вариант).

Четох го и в сайта на БНП, но не мога да го намеря сега. Властите се опитват по всякакъв начин да прикрият информацията, защото ще избухне голям скандал в цяла Европа, но (слава богу) много честни медици и учени се хвърлиха в подкрепа на професора и дъщеря му и сега се води война. Изглежда, че и други са имали тези съмнения..... Индйците пък вдигнаха дипломатически вой до небесата.
PMEmail Poster
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 13:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Georgi благодаря за грижата - човечеца е добре - предстои му 5-та операция, но е боец. Дано скоро го изкарат от интензивно.
PMEmail Poster
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 13:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Bell права си да си притеснена, както и аз и както би трябвало да са всички в Европа....

Както виждате протеиново-богати съставки направени от тези кости се използват ЗА ЧОВЕШКА ХРАНА в цяла Европа.

Това което казваш е много сериозно - значи зад-кулиците вече се знае, че сички в европа може да сме със заразена от труповете кръв - няма значение дали с ядене на британски пържоли или колбаси направени в България, но с желатин внесен от производител, който е ползвал кости от Индия.

МНОГО Е СЕРИОЗНО!
PMEmail Poster
Top
Bell
Публикувано на: 10.10.2005, 13:56
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Ами явно знаят какъв е рискът. Смятай щом приемат кръв от латиноамерикански емигранти. Знам че я тестват за вируси но не и за паразитни болести и въпреки това без проблем ползват донорската им кръв. А от европейци вообще не взимат. И все пак европейци се ползват с много по добра здравна система...обаче явно само ние така си мислим. Вади си изводи!
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 14:09
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Професор Колчестър представя своите откритияна международната конференция за болестта:

Конференция Като изберете NEXT ще видите още снимки на професора.....

Още връзки:

Света днес

Института за проучвания към Европейската общност

ББС

Болен човешки мозък:

User posted image
PMEmail Poster
Top
Azerath
Публикувано на: 10.10.2005, 15:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Нихат, спира вноса на пилешко месо от Турция. Това е новината според мен. smil4334aa44c7e89.gif


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 10.10.2005, 17:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Предлагам темата да бъде поставена в началото на сайта като особено значима. Ако Мистик е съгласна, предлагам заглавитео да бъде сменено на "Добър апетит, канибали!"
Така е малко по-предизвикателно, повече хора ще го прочетат, пък и дава някаква информация за съдържанието.


--------------------
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 19:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Разбира се - само публикувайте и връзките към другите сайтове, за да е достоверно и да се даде възможност на хората ако искат да намерят повече информация.....
PMEmail Poster
Top
Mistique
Публикувано на: 10.10.2005, 19:21
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



А - забравих да напиша - непременно добавете информацията от Бел, че не искат кръв от Европа - това е важно !
PMEmail Poster
Top
Севар
Публикувано на: 10.10.2005, 19:28
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Пуснах линк към дискусията, надявам се, че е достатъчно.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 11.10.2005, 9:18
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (Mistique @ Oct 10 2005, 07:21 PM)
А - забравих да напиша - непременно добавете информацията от Бел, че не искат кръв от Европа - това е важно !

НЕЩО НЕ МИ Е ЯСНО ... Уж не искат `кръвта` ни, пък чужденците НАПИРАТ ЗА донорство от българи. smil4334a6f863501.gif smil4334aa44c7e89.gif

Я някой по-компетентен в медицината да разтълкува факта: БЪЛГАРИТЕ са желан "обект" за трансплантации на бъбреци и черен дроб.

smil4334a69a0bdb2.gif


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020